Tippek arra, hogy a lehető legjobb formába hozzuk magukat.
A fitt ember általában boldog ember, és a kiegyensúlyozott életvezetés sok szempontból kifizetődő lehet. Ha készen áll arra, hogy formába lendüljön, de nem biztos benne, hogyan közelítse meg a fittséget, olvassa el az alábbi tippeket. Segítenek, hogy elinduljon a helyes úton, és segítenek abban, hogy egészséges, aktív és fitt életmódot folytasson.
Ha formába akar lendülni, akkor rendszeresen edzeni kell. Ahelyett, hogy csak néha-néha edzenél, határozz meg egy rendszeres időpontot, amikor edzeni fogsz, és addig csináld minden nap vagy minden második nap, amíg szokásoddá nem válik. Minél többet mozog, annál jobb formában lesz a teste, és annál jobban fogja érezni magát.
Edzés közben némi fájdalmak normálisak, de a fájdalom nem. Az edzés gyakran kellemetlen, mivel az állóképessége és a határai növelésén dolgozik, azonban nem szabad, hogy kifejezetten fájdalmas legyen. Ha edzés közben erős fájdalmat tapasztal, azonnal hagyja abba, amit csinál. Ha a fájdalom nem enyhül, menjen orvoshoz, mert lehet, hogy sérülést szenvedett.
Minden reggel vagy este sétáljon el egy meghatározott helyre. Sétáljon el a reggeli kávéjáért, vagy a boltba, hogy beszerezze a vacsorához szükséges hozzávalókat. Így megkapja a szükséges testmozgást, miközben elvégzi a teendői listáján szereplő feladatot vagy a napi rutin részét.
A legjobb fitnesztipp a karok építéséhez az, hogy ellentétes izmokat dolgoztatsz meg egymással ellentétes sorozatokban. A legjobb példa erre az lenne, ha a tricepszet, majd a bicepszet dolgoztatná meg. Mindegyiknek lehetősége van pihenni, amíg a másikat dolgoztatjuk. Így minimalizálja az időt, és maximalizálja az edzést.
Eddzen a hasizmokat ropogtatás nélkül. Így van, mindössze annyit kell tennie, hogy vesz egy mély lélegzetet, és kilégzéskor egyszerűen szorítsa a hasát a gerincéhez, és tartsa bent körülbelül 10 másodpercig.
Nagyszerű fitnesztipp, ha edzés közben meghatározott sorrendet követ. Először használjon súlyzókat. Végül használjon gépeket. Azért használja ezt a sorrendet, mert a súlyzók a kisebb, stabilizáló izmokra koncentrálnak, amelyek gyorsabban fáradnak, mint a nagyobb izmok. Ha a kisebb izmok kimerültek, lépjen át a gépekre, hogy a nagyobb izomcsoportokat érje el.
Mindig szakítson időt minden nap a gyakorlatok elvégzésére. Ha csak olyan apróságokon változtat, mint például a lépcsőzés a lift helyett, máris sikerrel jár.
Bár csábító, kerülje a megerőltető edzéseket, amikor rosszul érzi magát. A szigorú edzés gátolja a szervezetet abban, hogy erőforrásait hatékonyan használja fel önmaga gyógyítására és a fertőzés vagy betegség elhárítására. A túl sok testmozgás ilyenkor arra kényszeríti a szervezetet, hogy energiáját az izomépítésre és a test állóképességi szintjének növelésére fordítsa.
Ha a fitneszcélok követése közben megsérül az egyik karja, ne hagyja abba a másik kar edzését. Kutatások felfedezték, hogy azok az emberek, akik két hétig csak az egyik karjukat edzették, körülbelül tíz százalékkal tudták növelni a másik karjuk erejét. Ez azért van, mert az egyik kar edzése a másik kar rostjait is aktiválja.
Ahogy fentebb olvashatta, a fittség a boldogság egyik kulcsa. A teljes szellemi, testi és lelki jólét egyértelműen a fitt, aktív testtel kezdődik. A fenti cikkben olvasott tippeket követve nem okozhat gondot, hogy átalakítsa az életmódját, és fitt emberré váljon.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.